W dniu 14 listopada 2009 roku na krytej pływalni MOSiR w Łańcucie ruszyła Pływacka Liga Pięciu Miast w kategorii szkół podstawowych. Każda edycja tej ligi odbywać się będzie w innym mieście. W zawodach biorą udział następujące Ośrodki: Głogów Małopolski – trener opiekun – Szeliga Agnieszka Sokołów Małopolski – trener opiekun – Sondej Wiesław Nowa Sarzyna - trener opiekun – Jaromir Dariusz Leżajsk - trener opiekun – Kołodziej Ryszard Łańcut - trener opiekun – Orzechowski Tomasz, Górski Maciej Wielki „Puchar Pięciu Miast” zdobędzie miasto które w punktacji drużynowej zdobędzie najwięcej punktów w pięciu zawodach. Naczelnikiem zawodów I edycji w Łańcucie był Tomasz Orzechowski. Sędzią głównym Maciej Górski. Sekretarzem zawodów byli Jacek Hejnosz i Iwona Michalska. Sędziowie celowniczy: Jarosław Kołcz, Krzysztof Panek, Monika Noga oraz uczniowie ze schroniska dla nieletnich w Łańcucie i liceum ekonomicznego w Łańcucie. I edycja cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem gdyż uczestniczyło w niej ponad 120 uczestników oraz bardzo liczna rzesza rodziców, opiekunów i sympatyków pływania. Wszystkich zebranych powitał Dyrektor MOSiR Łańcut Jerzy Hałka, który na zakończenie wręczył zwycięzcom w poszczególnych kategoriach dyplomy i okolicznościowe medale. Wyniki przedstawiają się następująco:
Rocznik 1999
chłopcy dziewczęta
50 m stylem dowolnym
miasto imię i nazwisko czas pkt. miasto imię i nazwisko czas pkt.
L N Ł Ł L Ł G Ł L Ł Ł Ł
|
1. Bartosz Marciniec 2. Alan Paul 3. Kacper Pattak 4. Mateusz Tymiński 5. Kamil Działo 6. Aleksander Kowanek 7. Paweł Bąk 8. Aleksander Mac 9. Patryk Wiatrowicz 10. Piotr Kozłowski 11. Jonasz Giemza 12. Bartek Siuzdak |
38.80 41.00 42.60 44.60 49.50 50.40 52.90 54.90 55.60 56.80 58.50 59.70 |
8 6 4 3 2 1 |
|
N L L S Ł N Ł N N Ł S N Ł G |
1. Andżelika Kozera 2. Karolina Żak 3. Aleksandra Lipińska 4. Barbara Prucnal 5. Katarzyna Hoszko 6. Kinga Augustyn 7. Magda Olech 8. Zuzanna Sowa 9. Weronika Sajdłowska 10. Urszula Pieniążek 11. Julia Kuca 12. Karolina Kotwica 13. Gabriela Sochacka 14. Angelika Bober |
41.80 42.30 43.20 47.30 48.00 48.30 48.40 48.50 51.00 52.60 56.00 56.70 57.40 1.18.0 |
8 6 4 3 2 1
|
50 m stylem grzbietowym
L N Ł L Ł G L Ł Ł Ł Ł G | 1. Bartosz Marciniec 2. Alan Paul 3. Mateusz Tymiński 4. Kamil Działo 5. Kacper Pattak 6. Bartosz Wilk 7. Patryk Wiatrowicz 8. Aleksander Mac 9. Artur Pondel 10. Michał Tymiński 11. Bartek Siuzdak 12. Paweł Bąk | 42.80 44.60 46.20 50.20 51.10 52.70 55.20 56.20 57.20 57.80 59.20 1.01.20 | 8 6 4 3 2 1
|
| L Ł Ł S S S Ł S G | 1. Aleksandra Lipińska 2. Magdalena Olech 3. Urszula Pieniążek 4. Barbara Prucnal 5. Gabriela Kiełb 6. Julia Kuca 7. Karolina Bar 8. Karolina Pasierb 9. Kinga Rusin
| 43.20 50.90 54.00 54.10 54.90 55.90 58.70 1.06.40 1.15.60 | 8 6 4 3 2 1 |
50 m stylem klasycznym
Ł Ł Ł L | 1. Piotr Kozłowski 2. Michał Myszak 3. Aleksander Mac 4. Kamil Działo | 56.50 59.20 1.00.30 1.02.50 | 8 6 4 3 |
| L N N N Ł N N Ł Ł Ł S | 1. Karolina Żak 2. Zuzanna Sowa 3. Weronika Sajdłowska 4. Andżelika Kozyra 5. Gabriela Sochacka 6. Kinga Augustyn 7. Karolina Kotwica 8. Magdalena Olech 9. Katarzyna Hoszko 10. Gloria Cwynar 11. Aleksandra Sidor | 54.20 55.80 56.40 57.10 59.40 1.01.60 1.02.70 1.05.60 1.09.90 1.11.00 1.15.10 | 8 6 4 3 2 1 |
Leżajsk – 50, Łańcut – 46, Nowa Sarzyna – 35, Sokołów Młp. – 6, Głogów Młp. - 1
Rocznik 1998
chłopcy dziewczęta
50 m stylem dowolnym
miasto imię i nazwisko czas pkt. miasto imię i nazwisko czas pkt.
N Ł Ł N Ł G G | 1. Natan Makowiecki 2. Arkadiusz Słysz 3. Filip Wiśniowski 4. Adam Herdyna 5. Adrian Ulman 6. Łukasz Pado 7. Jakub Kloc | 38.20 40.90 42.80 43.20 44.20 47.20 51.70 | 8 6 4 3 2 1 |
| L Ł N Ł N Ł L Ł N Ł Ł G S | 1. Ładak Zuzanna 2. Klaudia Słotwińska 3. Anita Nietrzeba 4. Zuzanna Kowalska 5. Natalia Stachula 6. Barbara Wawrzaszek 7. Gabriela Rudzińska 8. Natalia Strzępka 9. Jagoda Pytel 10. Dominika Micha 11. Izabela Głowińska 12. Ewelina Owoc 13. Julia Wolańczyk | 36.90 37.80 38.20 38.30 39.00 42.30 43.90 44.60 45.10 49.50 52.70 56.80 57.20 | 8 6 4 3 2 1 |
50 m stylem grzbietowym
N N Ł Ł Ł Ł G | 1. Natan Makowiecki 2. Adam Herdyna 3. Igor Józefczyk 4. Arkadiusz Słysz 5. Karol Bazan 6. Piotr Szczupak 7. Łukasz Pado | 46.10 49.50 54.50 55.60 56.30 57.60 58.10 | 8 6 4 3 2 1
|
| N Ł N L N Ł S G S | 1. Anita Nietrzeba 2. Klaudia Słotwińska 3. Natalia Stachula 4. Gabriela Rudzińska 5. Jagoda Pytel 6. Dominika Micha 7. Ewelina Piedel 8. Ewelina Owoc 9. Aleksandra Drozd | 43.80 45.50 46.40 47.70 54.20 55.30 56.00 56.20 1.02.80 | 8 6 4 3 2 1 |
50 m stylem klasycznym
Ł Ł Ł Ł Ł G Ł | 1. Adrian Ulman 2. Igor Józefczyk 3. Radosz Wojnar 4. Tomasz Grzywa 5. Filip Wiśniowski 6. Jakub Kloc 7. Karol Bazan | 50.60 51.10 55.80 57.20 57.60 58.30 58.50 | 8 6 4 3 2 1 |
| L Ł Ł Ł Ł | 1. Zuzanna Ładak 2. Klaudia Słotwińska 3. Zuzanna Kowalska 4. Barbara Wawrzaszek 5. Natalia Strzępka | 47.30 48.40 49.00 59.20 1.04.40 | 8 6 4 3 2
|
Łańcut – 77, Nowa Sarzyna – 45, Leżajsk – 19, Głogów Młp. – 2, Sokołów Młp. – 0
Rocznik 1997
chłopcy dziewczęta
50 m stylem dowolnym
miasto imię i nazwisko czas pkt. miasto imię i nazwisko czas pkt.
L Ł Ł G Ł Ł L G G N | 1. Hubert Lorfing 2. Kamil Niegowski 3. Adrian Pokrywka 4. Paweł Bazan 5. Karol Cieszyński 6. Kacper Szura 7. Jakub Marciniec 8. Michał Sondej 9. Arkadiusz Rzewnis 10. Kamil Augustyn | 35.60 35.80 36.70 37.40 37.80 38.70 40.30 42.50 46.10 46.60 | 8 6 4 3 2 1 |
| L Ł L N Ł L Ł L G | 1.Justyna Palikij 2.Aleksandra Poczykowska 3. Małgorzata Rutowicz 4. Gabrysia Smycz 5. Natalia Kowanek 6. Adrianna Żak 7. Martyna Michalska 8. Katarzyna Zygmunt 9. Natasza Hankowska | 33.40 35.20 37.30 37.40 37.60 37.90 38.50 38.90 49.30 | 8 6 4 3 2 1 |
50 m stylem grzbietowym
L Ł Ł L G N | 1. Hubert Lorfing 2. Karol Cieszyński 3. Martin Szajnar 4. Jakub Marciniec 5. Paweł Bazan 6. Kamil Augustyn | 37.60 45.70 47.50 47.70 47.80 1.00.30 | 8 6 4 3 2 1 |
| L L Ł L L Ł L G Ł | 1. Justyna Palikij 2. Adrianna Żak 3.Aleksandra Poczykowska 4. Aleksandra Kołodziej 5. Małgorzata Rutowicz 6. Blanka Pajda 7. Katarzyna Zygmunt 8. Natasza Hankowska 9. Magdalena Węglarska | 40.70 42.00 43.40 44.10 44.60 45.90 46.80 54.20 58.30 | 8 6 4 3 2 1
|
50 m stylem klasycznym
Ł Ł Ł G Ł Ł G | 1. Kamil Niegowski 2. Kacper Szura 3. Wojciech Pieniążek 4. Arkadiusz Rzewnis 5. Martin Szajnar 6. Jakub Ciba 7. Michał Sondej | 39.90 45.40 47.50 48.40 48.50 50.30 54.50 | 8 6 4 3 2 1
|
| Ł L Ł Ł G | 1. Wiktoria Chruściel 2. Aleksandra Kołodziej 3. Aleksandra Nowak 4. Magdalena Węglarska 5. Paulina Bajda | 47.00 49.10 50.20 1.01.00 1.02.50
| 8 6 4 3 2
|
Łańcut – 72, Leżajsk – 57, Głogów Młp. – 10, Nowa Sarzyna – 4, Sokołów Młp. – 0
Rocznik 2002
chłopcy dziewczęta
25 m stylem grzbietowym
miasto imię i nazwisko czas pkt. miasto imię i nazwisko czas pkt.
L Ł Ł G Ł | 1. Paweł Kuczek 2. Maciej Noga 3. Hubert Krzan 4. Kamil Wańczura 5. Karol Mac | 27.30 27.90 29.10 34.40 34.70 | 8 6 4 3 2 |
| L L Ł L L L | 1. Laura Marciniec 2. Sandra Kosiarska 3. Karolina Słotwińska 4. Gabriela Iskra 5. Julia Gałusza 6. Alicja Sadlej | 32.00 32.90 35.40 36.50 42.80 46.40 | 8 6 4 3 2 1 |
Rocznik 2001
25 m stylem dowolnym
N G G Ł G Ł | 1. Fabian Makowiecki 2. Radosław Moszczak 3. Gabriel Biliński 4. Kuba Koszteyn 5. Bartłomiej Drąg 6. Michał Wierzbiński | 19.20 27.00 28.00 35.40 37.20 50.40 | 8 6 4 3 2 1 |
| G Ł Ł G Ł G Ł G | 1.Gabriela Rzewnis 2. Aleksandra Piwińska 3. Julia Bazan 4. Paulina Bazan 5. Katarzyna Bieńkowska 6. Ewa Szeliga 7. Klaudia Uchman 8. Joanna Zięba | 26.00 27.40 27.60 29.40 32.00 33.30 34.00 36.50 | 8 6 4 3 2 1
|
Rocznik 2000
25 m stylem dowolnym
G N S L N G N S | 1. Kamil Kotula 2. Ernest Pączka 3. Kacper Błądek 4. Daniel Ćwikła 5. Wiktor Nietrzeba 5. 5. Jakub Wańczura 7. Karol Potaczała 8. Sebastian Olszowy | 22.50 22.60 24.10 24.50 24.60 24.60 24.80 31.30 | 8 6 4 3 2 2 |
| N N L Ł Ł G G L G N G S G | 1. Klaudia Boroń 2. Gabrysia Kulec 3. Sara Kosiarska 4. Zuzanna Chwostek 5. Jagoda Bardian 6. Klaudia Błońska 7. Julia Woźniak 8. Gabriela Bednarz 9. Małgorzata Bąk 10. Nikol Żurawska 11. Marta Bazan 12. Jagoda Kiełb 13. Gabriela Migut | 19.60 20.50 22.50 23.50 24.10 24.60 25.20 25.70 26.60 28.40 31.50 32.20 33.40 | 8 6 4 3 2 1 |
Głogów Młp. – 43, Leżajsk – 35, Łańcut – 33, Nowa Sarzyna – 30, Sokołów Młp. – 4
Kategoria OPEN
chłopcy dziewczęta
50 m stylem motylkowym
miasto imię i nazwisko czas pkt. miasto imię i nazwisko czas pkt.
Ł N Ł | 1. Wojciech Pieniążek 2. Alan Paul 3. Adrian Pokrywka | 44.50 45.40 45.90 | 8 6 4 |
| L Ł N | 1. Justyna Palikij 2. Natalia Kowanek 3. Gabrysia Smycz | 39.60 42.70 45.00 | 8 6 4 |
100 m stylem dowolnym
Ł Ł | 1. Adrian Pokrywka 2. Karol Cieszyński | 1.24.00 1.24.40 | 8 6 |
| L Ł | 1. Małgorzata Rutowicz 2. Zuzanna Kowalska | 1.22.60 1.26.60 | 8 6 |
100 m stylem zmiennym
L Ł | 1. Hubert Lorfing 2. Jakub Ciba | 1.33.40 1.41.30 | 8 6 |
| L Ł Ł | 1. Aleksandra Kołodziej 2. Natalia Rejman 3. Natalia Kowanek | 1.37.20 1.38.10 1.40.10 | 8 6 4 |
Łańcut – 54, Leżajsk – 32, Nowa Sarzyna – 10,
Sztafeta 6 x 25 m
Chłopcy: Dziewczęta:
1. Łańcut – 1.43.90 1. Łańcut – 1.44.00
2. Nowa Sarzyna – 2.06.70 2. Leżajsk – 1.48.00
3. Leżajsk – 2.25.30 3. Nowa Sarzyna – 1.51.80
4. Sokołów Młp. – 2.47.60
Łańcut – 16, Leżajsk – 10, Nowa Sarzyna – 10, Sokołów Młp. – 3
Klasyfikacja generalna:
1. Łańcut – 298 pkt.
2. Leżajsk – 203 pkt.
3. Nowa Sarzyna – 134 pkt.
4. Głogów Młp. – 56 pkt.
5. Sokołów Młp. – 13 pkt.